Dzisiaj jest: 17 Wrzesień 2019    |    Imieniny obchodzą: Justyna, Narcyz, Franciszek

KONTAKT

ARCHIWUM

SZUKAJ

Z GALERII


NAJCZĘŚCIEJ CZYTANE

POCZTA

POCZTA Logowanie

STATYSTYKA

Dzisiaj157
Wczoraj227
W tym tygodniu384
W tym miesiącu3583
Odwiedziny łączne150790

VALIDATE

Valid XHTML 1.0 Transitional Poprawny CSS!

Filtr
 • Pasowowanie na Czytelnika Biblioteki

  Pasowowanie na Czytelnika Biblioteki
  W dniu 18 maja 2011 r. w Filii bibliotecznej w Nadbrzeżu odbyło się Pasowanie na Czytelnika uczniów kl.”0” Szkoły Podstawowej im.St. Mikołajczyka.
  Bibliotekarka pani Wanda Talarek wyjaśniła dzieciom czym jest Biblioteka Publiczna, kto może skorzystać z jej usług i zbiorów, jaka jest różnica pomiędzy Biblioteką Publiczną a Biblioteką Szkolną. Wspólnie z dziećmi odczytywała wypisane na tablicy zasady zachowania się w Bibliotece oraz zasady postępowania z Książką – tak aby zawsze była czysta i długo mogła służyć także innym Czytelnikom.
  Dzieci złożyły uroczyste przyrzeczenie:
  „My, uczniowie zerowej klasy
  Tobie KSIĄŻKO przyrzekamy,
  że szanować Cię będziemy,
  krzywdy zrobić Ci nie damy,
  obowiązków Czytelnika
  będziemy przestrzegac pilnie
  i z Twych rad i Twych mądrości
  korzystać od dziś usilnie !
  Każde dziecko zostało mianowane przez Bibliotekarkę Przyjacielem Książki i otrzymało dyplom Pasowania na Czytelnika.
  Nowymi Przyjaciółmi Książki zostali:
  Oliwia Galas
  Gabrysia Deczewska
  Wiktoria Molak
  Gabrysia Rogala
  Ola Olszewska
  Natalia Pawlak
  Mikołaj Karwowski
  Marceli Piskorski
  Wojtek Guziewski
  Na zakończenie spotkania usatysfakcjonowani uczniowie oraz wychowawczyni pani Krystyna Czapnik serdecznie podziękowali Bibliotekarce wręczając pamiątkową laurkę: „Wszystkie dzieci z oddziału „0” z Nadbrzeżu serdecznie dziękują pani Wandzie Talarek za wspaniałą lekcję biblioteczną”. Uśmiechnięte buzie i dumne prezentowanie dyplomów są potwierdzeniem, że przygotowana przez panią Wandę mini uroczystość była dla dzieci ważnym i miłym wydarzeniem.
  W kolejnych dniach Nowi Przyjaciele Książki zakładali swoje pierwsze karty Czytelnika w Bibliotece Publicznej rozpoczynając tym samym samodzielne poszukiwanie i poznawanie „świata książek”.
  Anka C. Kostyra
  dyrektor Biblioteki

  F o t o r e l a c j a

 • Spotkanie autorskie ze Zbyszkiem Masternakiem

  SPOTKANIE AUTORSKIE w Bibliotece

  Książka jest największą intelektualną przygodą człowieka
  Umberto Eco

  Według badań socjologicznych w świadomości społeczeństwa polskiego ważność czytelnictwa książek jako formy uczestnictwa w kulturze - uznawana jest częściej przez ludzi młodych i wykształconych. 28 kwietnia br. na spotkanie z przedstawicielem młodego pokolenia twórców literatury polskiej – Zbyszkiem Masternakiem zaprosiliśmy młodzież z Zespołu Szkół im. Kard. St. Wyszyńskiego w Karczewie.
  Pisarz, dramaturg i scenarzysta filmowy - ciekawie opowiadał o początkach swojego pisarstwa, zachęcał młodzież by w swych życiowych wyborach zawsze podążała za swymi marzeniami, czytał zebranym fragment drugiej części cyklu „Księstwo” pt. Niech żyje wolność – cyklu, który w ambitnym zamierzeniu będzie kontynuowany w ciągu kolejnych lat życia Autora aż do - jak stwierdził „(...) 98 roku życia...” - i na bieżąco będzie pokazywać Polskę i Polaków. Zgromadzonych zainteresował swoją twórczością pozytywnie odbieraną przez recenzentów – ale najbardziej ceni sobie by Czytelnicy zechcieli poznać polską rzeczywistość ukazaną „obiektywem” swoich książek bo
  „ (...) tylko czytanie wyzwala niepowtarzalną atmosferę więzi między Autorem a Odbiorcą...”. Na zakończenie spotkania nasz Gość odpowiadał na pytania a zainteresowani mogli nabyć książkę z Autografem.
  Uprzejmie informujemy, że Biblioteka posiada w swoich zbiorach pierwsze 3 części cyklu „Księstwo” tj. : Niech żyje wolność, Chmurołap, Scyzoryk oraz publikację Jezus na Prezydenta.

  Anna C. Kostyra
  dyrektor Biblioteki

  {phocagallery view=category|categoryid=41|imageid=0|displayname=0|displaydetail=0|displaydownload=0|displaybuttons=0|float=left|displaydescription=0|detail=2}

 • Kampania Międzynarodowego Tygodnia Promowania Internetu

  W ramach ogólnoeuropejskiej kampanii Międzynarodowego Tygodnia Promowania Internetu w dniach od 28.02 – 05.03.2011 r. Miejsko-Gminna Biblioteka Publiczna
  w Karczewie zorganizowała – zgodnie ze scenariuszem zaproponowanym przez Fundację Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego realizującą Program Rozwoju Bibliotek – „Koncert życzeń KARAOKE”.
  Kampania miała na celu zachęcenie jak największej liczby osób – przede wszystkim tych, które dotąd nie używały internetu – do wykorzystania jego różnych możliwości i skierowana była głównie do osób w wieku 50+. Bibliotekarki pomagały wyszukiwać kilku uczestnikom z tej grupy wiekowej w serwisie Youtube ulubione piosenki, które wzbudzały wiele wspomnień. W przeważającej większości zainteresowanie „Koncertem...” wykazały jednak osoby w wieku poniżej 40+ oraz młodzież licealna i gimnazjalna.
  Wszystkim udostępniliśmy udział w „Koncercie...” i wszyscy dawali popis swoim wokalnym zdolnościom swietnie się przy tym bawiąc a repertuar wybieranych utworów był różny od poezji śpiewanej do rocka i hip hopu.


  Anna C. Kostyra
  dyrektor Biblioteki

  {phocagallery view=category|categoryid=40|imageid=0|displayname=0|displaydetail=0|displaydownload=0|displaybuttons=0|float=left|displaydescription=0|detail=2}

 • Spotkanie autorskie w bibliotece

      Miejsko - Gminna Biblioteka Publiczna dnia 28.04.2010 r. zorganizowała spotkanie z autorką baśni, bajek i opowiadań dla dzieci p. Wiolettą Piasecką. Na spotkanie zaprosiliśmy uczniów klas II ze Szkoły Podstawowej Nr 2 im. Bohaterów Westerplatte przy ul. Otwockiej

      Autorka przybyła do nas w pięknym stroju wróżki – pięknie wyglądała i pięknie mówiła. Wzbudziła ogromne zainteresowanie dzieci opowieścią o Hansie Christianie Andersenie – jego bogatym w trudne przeżycia dzieciństwie i równie bogatej twórczości. Dzieci z zaciekawieniem słuchały opowieści o bohaterach książek naszego gościa, zadawały szereg pytań.

      Wszyscy doskonale razem się bawiliśmy – piękna Wróżka przeprowadziła konkurs poprawnej wymowy., z „magicznej kuli” „poznawaliśmy naszą przyszłość”, „spełnialiśmy” marzenia przez pocieranie magicznego pierścienia.

      Dla naszych Czytelników Biblioteka zorganizowała wystawkę książek p. Wioletty Piaseckiej, które są dostępne w naszych czterech placówkach tj.: Bajka na dobranoc, Bajka o królewnie, Domek marzeń, Dwie Małgosie, Kluseczka, Kosmiczna przygoda, Księżniczka dziecięcych serc, Dawno, dawno temu.

      Na koniec spotkania, każde dziecko otrzymało Autograf Pisarki.

  Spotkanie_autorskie.pdf [14MB]

STOPKA